„Úgy tűnik, tényleg kell egy kijózanító háború a térségben” – ismét sokkol Magyar Péter tanácsadója
Raskó György agrárszakember az osztrák és német történések kapcsán emlegetett apokaliptikus történéseket.
Már egy éve annak, hogy a reggeli órákban megtalálták Berki Krisztián korábbi labdarúgó és főállású celeb holttestét egy IX. kerületi társasház erkélyén. A mai napig nem tudni, hogy mi vezetett a testépítő halálához. Ómolnár Miklós bulvárpápával jártunk utána, hogy lett egy focistából élvonalbeli celeb.
„Meghalt Berki Krisztián” – ilyen és ehhez hasonló szalagcímek lepték el 2022. május 6. reggelén az online híroldalakat. Az egykori labdarúgó halálának körülményei azért is vertek hatalmas hullámokat, mert Berki sportkarrierje befejezését követően az ország egyik legnépszerűbb, legvitatottabb, legellentmondásosabb közéleti szereplője lett. Miután megjelentek az első hírek, újságírók, riporterek és operatőrök tucatja lepte el a IX. kerületi Tinódi utcában található társasházat. Mindenki próbálta kitalálni,
A BRFK által kiadott egyik első közleményben annyi szerepelt, haláleset miatt zajlik helyszíni intézkedés, de idegenkezűség gyanúja nem merült fel, magyarul nem gyilkosság történt. A rendőrség már ekkor közölte, hogy kábítószer gyanús anyagokat találtak a helyszínen.
A rendőrség nagy erőkkel dolgozott a celeb halálának ügyében, négy nappal később elfogták K. Istvánt, akinek lakásán ötven gramm kokaint és marihuánát foglaltak le. Az üggyel összefüggésben kábítószer birtoklása miatt egy 48 éves férfit is őrizetbe vettek.
Az első információk arról szóltak,
A Magyar Nemzet majdnem napra pontosan egy évvel Berki halála után, e héten kedden írta meg, hogy már nem gyanúsítják kábítószer-kereskedelemmel azt a vecsési férfit, aki ellen Berki Krisztián halála után indított eljárást a rendőrség. Az ügyészség közlése szerint a férfi esetében a megalapozott gyanú kábítószerbirtoklásra módosult.
A Berki-ügyben egy másik gyanúsított ellen már korábban befejezték a nyomozást, őt szintén „csak” drogbirtoklással gyanúsítják.
Berki Krisztiánt húsz nappal halála után temették el a Farkasréti temetőben, és a csapból is az folyt, hogy a honi bulvársajtó pedzegetti, vajon milyen lesz a temetés, koporsós vagy urnás.
Berki felesége, Renáta Instagram-oldalán annyit közölt csak, hogy a búcsúztatásra érkezők fehér ruhában menjenek.
„Kérjük a sajtó munkatársait, hogy tartsák tiszteletben a család gyászát és a temetés ideje alatt interjúkat ne készítsenek a közeli hozzátartozókkal” – jelezte az özvegy. Nem kellett csalódnia az olvasónak, ugyanis az összes létező platform közvetítette, vagy beszámolt a temetésről. A nagyzolástól nem mentes búcsúztatón több száz ember vett részt és most is heti szinten jelennek meg cikkek, hogyan néz ki a celeb sírja.
Ahhoz, hogy jobban megismerjük a Berki-jelenséget és a celeb karrierútjának fontosabb momentumait, portálunk megkereste Ómolnár Miklóst, a bulvárpápát, aki elmondta, hogy Berki Krisztiánt még akkor ismerte meg, mikor a focikapus a Ferencváros elnöke volt (Berki 2007-ben lett a Ferencváros Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója, ahonnan botrányoktól nem mentes körülmények között három évvel később lemondással távozott – a szerk.).
A Mediaworks tömegmédia divíziójának igazgatója a Mandiner.hu érdeklődésére úgy fogalmazott, Berki Krisztián már akkor is meglehetősen nyomulós volt, egy olyan embernek tűnt, aki mindenáron saját imidzsét akarja építeni.
Szavai szerint az egész jelenség egészen más üzemmódba váltott, miután elkerült a sportegyesülettől. Ebben az időben a celebet különböző büntetőeljárások is fenyegették,
Ómolnár elmesélte, hogy Berki Krisztián még egy volt kollégáját is felfogadta, hogy az egyengesse a karrierjét, ezt követően pedig a celeb rendkívül agresszív módon kezdett tolakodni és nyomulni a tömegmédiában.
Minél több eléréshez akart jutni”
– fogalmazott, aki szerint ezek után Berki egy komplett stábot felfogadott, akiknek az volt a feladata, hogy napi rendszerességgel jelenjen meg egy hír a celebről valamelyik sajtótermékben.
Ómolnár Miklós elképesztőnek nevezte a nyomulást, amit a stáb generált és szerinte az elejétől kezdve nyilvánvaló volt, hogy egy tudatos építkezést próbálnak végigvinni.
A szakértő beszámolt arról is, hogy egy harsány, vagány, tűzön-vízen, csapdahelyzeten átgázoló celeb képét akarták felépíteni. Ez olyannyira sikerült, hogy az első, ami az embernek Berki Krisztiánról eszébe jut, az a botrány.
A híresség Instagram-oldala jelenleg is aktív, majdnem 330 ezer követője van.
A posztok többségéből pedig egy dolog vonalazódik ki: a magamutogatás. Luxusautók, méregdrága karórák, a legnagyobb divatmárkák ruháiban való pózolás, drága hobbik.
A labdarúgó botrányainak csúcsa egy 2018-as, büntetőfékezéses ügy volt. A vád pedig így hangzott: Berki Krisztián az arany és fekete Bentley luxusautójával 2018. március 17-én, Budapest, III. kerületben, a Pünkösdfürdő utcában autózott. Előtte haladt egy busz, ami a megállóhoz érve lelassított, de le- és felszálló utas hiányában nem állt ott meg.
Végül 2021 nyarán egyrendbeli közúti veszélyeztetésért és egyrendbeli rongálásért első fokon Berkit bűnösnek találta a bíróság, két év szabadságvesztésre ítélték, négy év próbaidőre felfüggesztve, emellett pedig két évre elvették a jogosítványát is, valamint 625 ezer forint pénzbüntetést kapott.
Bármi történt az életében, akár az agresszív viselkedés miatt, utólag lehet, hogy a tanácsadói hatására megpróbálta a saját imidzsébe építeni”
– fogalmazott Ómolnár Miklós, aki szerint minden rossz ügyet is arra próbáltak kihasználni, hogy a fenegyerek-látszat tovább épüljön.
A bulvárpápa hozzátette, hogy a celebipar sokszor így működik: az élet hozta helyzeteket, legyenek akár negatívok is, beleépíteni a róluk alkotott képbe, hogy ez téglaként építse tovább azt, amit sugallni akarnak saját magukról.
Köztudomású volt, hogy Berki sokszor gazdagabbnak, sikeresebbnek próbálta mutatni magát, mint ami esetenként a valóság volt. Ómolnár szerint Berki Krisztián nem nélkülözött, csak a kifelé sugallt kép, a szándékosan megteremtett látszatok, illetve a valóság között elég nagy szakadék volt.
Elmondása alapján
ebben a környezetben pedig az elsődleges értékmérő az, hányan kíváncsiak az adott illetőre, Berki életét pedig milliók követték a különböző platformokon.
Ómolnár szerint az influeszeripar is erre a logikára épül: akár kinevetik, akár gúnyolják az adott illetőt, ha mégis kíváncsiak rá, máris reklámhordozóvá válik és használható lesz. Nem véletlen, hogy a reklámipar is hasznosította Berki Krisztiánt és feleségét, akivel közösen szerepeltek plakátokon és
A bulvárszakértő úgy látta, hogy Berkinek ez a biznisz, ha nem is dübörgött olyan fényesen, mint mutatta, de azért ebből próbált megélni és ez néha sikerült is neki, ám álláspontja szerint tragikus halálában ez a kettősség is szerepet játszhatott.
A legutóbbi önkormányzati választás során Berki Krisztián független jelöltként elindult a főpolgármesteri posztért. Ez a projektje viszont távolról sem volt nevezhető sikeresnek, ugyanis végül Budapesten ő kapta a legkevesebb szavazatot a jelöltek közül. A celebre mindössze 4045-en voksoltak, amely a szavazók 0.58 százaléka.
Nyitókép: Trenka Attila / Mandiner